Patikka Galileassa 9.3.-17.3.2018
Hei, tässä kuvia kevään matkalta. Iso osa kuvista on Antti Niemen käsialaa ja muutama Ilkka Partasen ottamia. Kiitos Antille kuvista ja kiitos koko porukalle erittäin mukavasta matkasta.
Arto lähetti linkin omiin kuviinsa. Sinne pääset tästä linkistä. Kiitos Arto
https://drive.google.com/open?id=1EDqXOSIu0IxTPDnbNNmGRAqPU-jf6daC
Syksyn matka on jo valmisteilla. kts Eilat syksy 2018
Kolmantena päivänä vaellettiin Naftalin harjanteella ja vierailtiin mm.kahden Sikorsky helikopterin onnettomuuspaikalla (4.2.1997) Golanin reissun yhteydessöä. Onnettomuuspaikalle oli rakennettu erittäin vaikuttava muistomerkki. Onnettomuudessa menehtyi 73 Israelin Libanoniin matkalla ollutta sotilasta. Paikka on koskettava. Onnettomuudella varmaankin merkitystä sille, että Israel vetäytyi yksi puolisesti perustamaltaan turvavyöhykkeeltä Etelä-Libanonista vuonna 2000. Kuva Antti Niemi.
LP
Onpa erinomaisen tunnistettavat hyvät jopa paikoin paremmat kuin mallit.
Kuvataan ensikerralla vielä enemmän paikallisia, jos tavattais muitakin kuin toisiamme, mikä sekin oli extra hyvää :) aina